Lenovo 9481D5U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 9481D5U |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Pentium Dual-Core |
| Processor Speed: | 2.20 GHz |
| Cache Size: | 1 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Max System Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Storage | |
| Included Drives: | Combo Drive CD-RW/DVD-ROM |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Multimedia | |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 3100 |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 1 x 9-pin DB-9 Serial 8 x 4-pin Type A USB 1 x Keyboard 1 x Mouse RJ-45 Network 1 x VGA 1 x Mini-phone Microphone/Line-in Front 1 x Mini-phone Headphone Front 1 x Mini-phone Microphone Rear 1 x Mini-phone Audio Line In Rear 1 x Mini-phone Audio Line Out Rear |
| Features | |
| Included Devices: | Keyboard Yes Mouse |
| Case | |
| Chassis Style: | Desktop |
| Dimensions | |
| Height: | 4.09" |
| Width: | 13" |
| Depth: | 16.22" |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |