Lenovo 9485E9U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 9485E9U |
| Processor | |
| Processor Class: | AMD Phenom X3 |
| Processor Speed: | 2.10 GHz |
| Cache Size: | 1.50 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Max System Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Memory Socket: | 4 Total/2 Free |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-Writer DVD±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Multimedia | |
| Video Bus: | PCI Express x16 |
| Video Chipset: | nVIDIA GeForce 9300 GE |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA/300 |
| Interface Connection: | 1 x 25-pin DB-25 IEEE 1284 - Parallel Rear 1 x 9-pin DB-9 Serial Rear 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB Front 6 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB Rear 1 x 6-pin mini-DIN (PS/2) Keyboard Rear 1 x 6-pin mini-DIN (PS/2) Mouse Rear RJ-45 Network Rear 1 x 15-pin HD-15 VGA Rear 1 x Mini-phone Audio Line In Rear 1 x Mini-phone Audio Line Out Rear 1 x Mini-phone Microphone/Line-in Rear 1 x Mini-phone Microphone Front 1 x Mini-phone Headphone Front 1 x DVI-I Rear 1 x S-Video Out |
| Features | |
| Included Devices: | Keyboard Yes Mouse |
| Case | |
| Chassis Style: | Desktop |