Lenovo 9486F2U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 9486F2U |
| Processor | |
| Processor Class: | AMD Athlon X2 |
| Processor Speed: | 2.60 GHz |
| Cache Size: | 1 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Max System Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Memory Socket: | 4 Total/3 Free |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-Reader DVD-ROM |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Multimedia | |
| Video Bus: | PCI Express |
| Video Chipset: | ATi Radeon 3100 |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA/300 |
| Interface Connection: | DVI 1 x VGA RJ-45 Network 1 x 9-pin DB-9 Serial 1 x 6-pin mini-DIN (PS/2) Mouse 1 x Mini-phone Microphone Rear 1 x Mini-phone Headphone Front 1 x Mini-phone Microphone Front 1 x Mini-phone Audio Line In Rear 1 x Mini-phone Audio Line Out Rear 1 x 6-pin mini-DIN (PS/2) Keyboard 6 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB Rear 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB Front 1 x 25-pin DB-25 IEEE 1284 - Parallel |
| Features | |
| Included Devices: | Keyboard Yes Mouse |
| Case | |
| Chassis Style: | Desktop |