Lenovo 968663U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 968663U |
| Processor | |
| Processor Class: | AMD Athlon 64 X2 |
| Processor Speed: | 2.50 GHz |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Max System Memory: | 8 GB |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-Writer DVD-RAM/?R/?RW |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Multimedia | |
| Video Bus: | PCI Express x16 |
| Video Chipset: | ATI Radeon X1250 |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Home Premium |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Features | |
| Included Devices: | Keyboard Yes Mouse |
| Case | |
| Chassis Style: | Tower |