Lenovo 969023U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 969023U |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 1.80 GHz |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Max System Memory: | 2 GB |
| Storage | |
| Included Drives: | Combo Drive CD-RW/DVD-ROM |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Fast Ethernet |
| Multimedia | |
| Video Bus: | PCI Express |
| Video Chipset: | nVIDIA GeForce 7300 LE |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Features | |
| Included Devices: | Keyboard Yes Mouse |
| Case | |
| Chassis Style: | Tower |