Lenovo 9702AMU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 9702AMU |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Max System Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Memory Socket: | 2 Total/0 Free |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 6 x USB 2.0 VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line Out Yes |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Multimedia | |
| Video Bus: | PCI Express |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Dimensions | |
| Height: | 15.83" |
| Width: | 6.89" |
| Depth: | 17.32" |
| Weight: | 24.25 lb |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |