| Basic Info |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 9728A5U |
| Processor |
| Processor Speed: | 2.93 GHz |
| Cache Size: | 3 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory |
| Installed Memory: | 2 GB |
| System |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | Ethernet RJ-45 Yes |
| Storage |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Modem / Networking |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Additional Specifications |
| Product Type: | Desktop Computer |
| Product Series: | M58 |
| Processor Model: | E7500 |
| 64-bit Processing: | Yes |
| Hard Drive RPM: | 7200 |
| QuickPath Interconnect: | Not Applicable |
| HyperTransport Speed: | Not Applicable |
| Number of Total Expansion Bays: | 5 |
| Number of Total Expansion Slots: | 4 |
| Network (RJ-45): | Yes |