Lenovo 9728A7U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 9728A7U |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.93 GHz |
| Cache Size: | 3 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-Writer |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Multimedia | |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 4500 |
| Software | |
| Operating System: | Windows XP Professional |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | RJ-45 Network Display |
| Case | |
| Chassis Style: | Tower |