Lenovo 9935D1U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 9935D1U |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.30 GHz |
| Cache Size: | 512 kB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Max System Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 8 x USB 2.0 VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |