Lenovo 9964A8U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 9964A8U |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.66 GHz |
| Cache Size: | 6 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | eSATA Yes VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes DisplayPort Yes |
| Expansion Slots | |
| Number of PCI-Express x16 Slots: | 1 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Case | |
| Number of Externally 5.25 Bays: | 1 |
| Number of Internal 3.5 Bays: | 2 |
| Additional Specifications | |
| Number of PCI Slots: | 1 |
| Product Type: | Desktop Computer |