Sony SVT21228CXB Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | SVT21228CXB |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B00HF2LP3C |
| Product Type: | Tablet PC |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i7 |
| Processor Speed: | 2.80 GHz |
| Cache Size: | 4 MB |
| Memory | |
| Installed Memory: | 16 GB |
| Memory Technology: | DDR3L SDRAM |
| System | |
| Interface Connection: | 2 x USB 3.0 HDMI Yes |
| Expansion Slots | |
| Slots: | Secure Digital (SD) Card Memory Stick |
| Software | |
| Operating System: | Windows 8.1 |
| Features | |
| Included Devices: | Microphone Yes |
| Display | |
| Display Type: | Active Matrix TFT Color LCD |
| Display Size: | 21.5 in |
| Max Resolution: | 1920 x 1080 |
| Multimedia | |
| Video Chipset: | Intel Iris Graphics 5100 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11a/b/g/n/ac Gigabit Ethernet Bluetooth Yes |
| Case | |
| Chassis Style: | Slate |
| Dimensions | |
| Width: | 20.6 in |
| Weight: | 8.60 lbs |