| Basic Info |
| Brand: | Sony |
| SKU: | VGCJS250JS |
| Processor |
| Processor Class: | Intel Pentium Dual-Core |
| Processor Speed: | 2.50 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Storage |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Software |
| Operating System: | Windows Vista Home Premium x64 with SP1 |
| System |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Display |
| Display Type: | Active Matrix TFT Color LCD |
| Display Size: | 20 in |
| Case |
| Chassis Style: | All-in-One |
| Additional Specifications |
| Product Type: | Desktop Computer |
| Product Model: | JS250J/S |
| Product Series: | JS |
| Brand Name: | Sony |
| Processor Model: | E5200 |
| 64-bit Processing: | Yes |
| Operating System Architecture: | 64-bit |
| Product Line: | VAIO |