Sony VGCLT35E Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | VGCLT35E |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.10 GHz |
| Cache Size: | 3 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Max System Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Memory Socket: | 2 Total/0 Free |
| Storage | |
| Included Drives: | BD-Writer BD-R/RE |
| Hard Drive Capacity: | 640 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 2 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11n Gigabit Ethernet |
| Multimedia | |
| Video Chipset: | NVIDIA GeForce 8400M GT |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Home Premium with SP1 |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 1 x RJ-11 Modem 1 x RJ-45 Network 1 x 4-pin IEEE 1394a - FireWire 1 x DC Power Jack 1 x S/PDIF Out 1 x Mini-phone Headphone 1 x Mini-phone Microphone 1 x Mini-phone Audio Line In 1 x mini-DIN S-Video In 1 x Infrared 5 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x A/V In 2 x RF |
| Features | |
| Included Devices: | Keyboard Yes Mouse |
| Display | |
| Display Type: | Active Matrix TFT Color LCD |
| Display Size: | 22 in |
| Case | |
| Chassis Style: | All-in-One |
| Weight: | 22.70 lbs |
| Expansion Slots | |
| Slots: | Memory Stick Duo Secure Digital (SD) Card |
| Dimensions | |
| Height: | 16.50" |
| Width: | 25.30" |
| Depth: | 7" |
| Weight: | 22.70 lb |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |