Sony VGCLV240JS Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | VGCLV240JS |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.80 GHz |
| Cache Size: | 3 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Max System Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Memory Socket: | 2 Total/0 Free |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 5 x USB 2.0 Firewire Yes HDMI Yes S-Video Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Expansion Slots | |
| Slots: | Memory Stick PRO |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Display | |
| Display Size: | 24" |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11n Fast Ethernet Bluetooth Yes |
| Dimensions | |
| Height: | 18.40" |
| Width: | 26" |
| Depth: | 6.90" |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |
| Frequency Band: | Multimedia Features: TV Tuner Card Built in 1.3 MP Camera Built in Microphone |
| Software Included: | Anti-Virus & Recovery Software: Microsoft Windows Live OneCare Trial Version Supplied Software: Microsoft Works SE 9.0 Microsoft Office Home and Student 2007( 60-Day Trial Version ) VAIO Mul |