Sony VPCL114FXB Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | VPCL114FXB |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.93 GHz |
| Cache Size: | 3 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Max System Memory: | 12 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 5 x USB 2.0 Firewire Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Expansion Slots | |
| Slots: | Memory Stick PRO MagicGate Memory Stick PRO Duo MagicGate Secure Digital (SD) Card |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Display | |
| Display Size: | 24 in |
| Max Resolution: | 1920 x 1080 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11b/g/n Gigabit Ethernet Bluetooth Yes |
| Dimensions | |
| Height: | 16.9 in |
| Width: | 23.0 in |
| Depth: | 7.4 in |
| Weight: | 27.60 lbs |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |