ViewSonic VOT132 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | ViewSonic |
| SKU: | VOT132 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Atom |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Cache Size: | 1 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11n Gigabit Ethernet |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Home Premium |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 6 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x HDMI Digital Audio/Video 1 x DVI Digital Video 1 x Mini-phone Microphone 1 x S/PDIF Out 1 x RJ-45 Network 1 x Mini-phone Headphone |
| Case | |
| Weight: | 15.84 oz |