ViewSonic VOT530BJEB60 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | ViewSonic |
| SKU: | VOT530BJEB60 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.20 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-Writer DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11n Gigabit Ethernet |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Home Premium |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | eSATA 6 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB DVI Digital Video RJ-45 Network S/PDIF Out Mini-phone Microphone Mini-phone Headphone |
| Case | |
| Weight: | 3.10 lbs |
| Dimensions | |
| Height: | 1.97" |
| Width: | 6.50" |
| Depth: | 6.50" |
| Weight: | 3.10 lb |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Nettop Computer |