Visionman WGMA377X00 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Visionman |
| SKU: | WGMA377X00 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 3.20 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Max System Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Interface Connection: | Firewire Yes eSATA Yes DVI Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Multimedia | |
| Video Bus: | PCI Express |
| Number of Video Cards Included: | 2 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Dimensions | |
| Height: | 19.40" |
| Width: | 8.10" |
| Depth: | 18.40" |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |
| Product Model: | WGMA-377X00 |
| Brand Name: | Visionman |
| Processor Model: | 6400+ |
| 64-bit Processing: | Yes |
| Number of Total Memory Slots: | 4 |
| Labeling Technology: | LightScribe |
| Graphics Memory Technology: | GDDR3 SDRAM |
| QuickPath Interconnect: | Not Applicable |
| Number of Processors Support: | 1 |
| HyperTransport Speed: | 2000 MHz |
| eSATA: | Yes |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Audio Line In: | Yes |
| Audio Line Out: | Yes |
| Total Number of USB Ports: | 4 |
| Product Line: | Widow |