Wyse 90213831L Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Wyse |
| SKU: | 90213831L |
| Case | |
| Weight: | 8 lbs |
| Chassis Style: | Tower |
| Memory | |
| Installed Memory: | 128 MB |
| Max System Memory: | 128 MB |
| Software | |
| Operating System: | Wyse Thin OS |
| Processor | |
| Processor Speed: | 800 MHz |
| System | |
| Interface Connection: | 3 x USB 2.0 DVI Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line Out Yes |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Fast Ethernet |
| Dimensions | |
| Height: | 7.90" |
| Width: | 1.80" |
| Depth: | 7.10" |
| Weight: | 8 lb |
| Additional Specifications | |
| Base Warranty: | 976 |
| Product Type: | Thin Client |
| Dimensions: | 7.90" Height x 1.80" Width x 7.10" Depth |
| Frequency Band: | Dual-video Support with optional DVI-I to DVI-D plus VGA-monitor splitter cable |
| Software Included: | ICA version-8 |
| Product Model: | V10L |
| Brand Name: | Wyse |
| Green Compliance: | Yes |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Number of USB Ports: | 3 |
| Audio Line Out: | Yes |
| Total Number of USB Ports: | 3 |
| Number of USB 2.0 Ports: | 3 |