ZOTAC ZBOXID84PLUSU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | ZOTAC |
| SKU: | ZBOXID84PLUSU |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Atom |
| Processor Speed: | 1.86 GHz |
| Cache Size: | 1 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Max System Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA/300 |
| Interface Connection: | 4 x USB 2.0 2 x USB 3.0 HDMI Yes DVI Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Expansion Slots | |
| Slots: | MultiMediaCard (MMC) Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) Memory Stick Memory Stick PRO xD-Picture Card |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Software | |
| Operating System: | No |
| Multimedia | |
| Video Chipset: | NVIDIA GeForce GT520M |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11b/g/n Gigabit Ethernet Bluetooth Yes |
| Dimensions | |
| Height: | 7.4 in |
| Width: | 7.4 in |
| Depth: | 1.7 in |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Nettop Computer |
| Parent Retsku: | B009WW5U7A |