ZOTAC ZBOXID90PLUSU Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | ZOTAC |
| SKU: | ZBOXID90PLUSU |
| Processor | |
| Cache Size: | 8 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Processor Speed: | 2.50 GHz |
| Memory | |
| Max System Memory: | 16 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Installed Memory: | 4 GB |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 2 x USB 2.0 2 x USB 3.0 HDMI Yes DVI Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Expansion Slots | |
| Slots: | MultiMediaCard (MMC) Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) Secure Digital Extended Capacity (SDXC) |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11b/g/n Gigabit Ethernet Bluetooth Yes |
| Dimensions | |
| Height: | 7.4 in |
| Width: | 7.4 in |
| Depth: | 2.0 in |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Nettop Computer |