Asko D5524XLFI Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asko |
| SKU: | D5524XLFI |
| Specifications | |
| Exterior Width: | 24" |
| ADA Compliant: | Yes |
| Quick Wash: | Yes |
| Hard Food Disposer: | No |
| Approved for Outdoor Use: | NP |
| Cycles: | 9 |
| Tall Tub: | Yes |
| Color Class: | Panel Ready |
| Noise Level: | 50 dBA |
| Width: | 23.63" |
| Stainless Steel Interior: | Yes |
| Cutlery Tray: | Yes |
| Control Style: | Fully Integrated |
| Accepts Panels: | Yes |
| Depth: | 22.88" |
| Height: | 34.625" |
| Type: | Built-in |
| Total Capacity: | 14 Place Settings |
| Energy Star: | Yes |
| Color: | Panel Ready |