| Basic Info |
| Brand: | Asko |
| SKU: | DOD651PHXXLS |
| Specifications |
| Warranty Terms: | Limited 2 Year Parts and Labor |
| Width: | 24.625" |
| Frequency: | 60 Hz. |
| Amps: | 15 Amps |
| Volts: | 115 Volts |
| Adjustable Racks: | No |
| Water Softener: | No |
| Delay Wash: | Yes |
| Child Lock: | Yes |
| Status Light: | No |
| Condensate Dry: | Yes |
| Rinse Only Cycle: | Yes |
| Delicate Cycle: | Yes |
| Touch Sensitive Controls: | Yes |
| NSF Certified: | No |
| ADA Compliant: | No |
| Energy Star: | Yes |
| Steam Wash: | No |
| Quick Wash: | No |
| Hard Food Disposer: | No |
| Cutlery Tray: | No |
| Tub Material: | Stainless Steel |
| Rack Material: | Nylon |
| Noise Level: | 24.625" |
| Height: | 34.75" |
| Depth: | 25" |
| Capacity: | 15 Place Settings |
| Cycles: | 9 |
| Color Class: | Stainless Steel |
| Number of Racks: | 2 |
| Exterior Width: | 24" |
| Approved for Outdoor Use: | Yes |
| Control Style: | Fully Integrated |
| Accepts Panels: | No |
| Type: | Built In |
| Color: | Stainless Steel |