Equator WB8189339 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Equator |
| SKU: | WB8189339 |
| Specifications | |
| Width: | 17.5" |
| Frequency: | 60 Hz. |
| Amps: | 15 Amps |
| Volts: | 240 Volts |
| Delay Wash: | Yes |
| Soil Sensor: | Yes |
| Status Light: | Yes |
| Touch Sensitive Controls: | No |
| Color: | White |
| Type: | Built In |
| Tub Material: | Stainless Steel |
| Height: | 32.2" |
| Depth: | 22.1" |
| Exterior Width: | 18" |
| Capacity: | 8 Place Settings |
| Cycles: | 6 |
| Color Class: | White |