| Basic Info |
| Brand: | Fisher Paykel |
| SKU: | DD24DHTI9N |
| Specifications |
| Condensate Dry: | No |
| Fan Dry: | Yes |
| Steam Wash: | No |
| Eco-Friendly Wash Cycle: | Yes |
| Cutlery Basket: | 2 |
| Water Usage: | 3.9 Gallons Both Tubs |
| Color Class: | Panel Ready |
| Noise Level: | 44 dBA |
| Water Softener: | Yes |
| Tub Material: | Plastic |
| Warranty Terms: | Limited 2 Years on Parts and Labor |
| Frequency: | 60 Hz. |
| Quick Wash: | Yes |
| Delicate Cycle: | Yes |
| Rinse Aid Indicator Light: | Yes |
| Exterior Width: | 24" |
| Cutout Height: | 34" |
| Cutout Depth: | 22.0625" |
| Cutout Width: | 23.625" |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| Cutlery Tray: | No |
| Child Lock: | Yes |
| Control Style: | Fully Integrated |
| ADA Compliant: | No |
| Accepts Panels: | Yes |
| Amps: | 15 Amps |
| Cycles: | 15 |
| Sabbath Mode: | Yes |
| Volts: | 120 Volts |
| Depth: | 22.5" |
| Height: | 34" |
| Width: | 23.5625" |
| Type: | Double Drawer |
| Capacity: | 14 Place Settings |
| Color: | Panel Ready |