Fisher Paykel DS603IH Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fisher Paykel |
| SKU: | DS603IH |
| Specifications | |
| Color Class: | Other |
| Energy Star: | Yes |
| Quick Wash: | Yes |
| NSF Certified Rinse: | No |
| High Temperature Wash: | No |
| Hard Food Disposer: | No |
| Dry Type: | Heated |
| Delay Start: | Yes |
| Temperature Settings: | 4 |
| Heavy Duty Wash: | Yes |
| Sensor Clean: | Yes |
| China/Crystal Setting: | Yes |
| Water Heating: | Yes |
| Water Filtration: | Yes |
| Rinse Aid Dispenser: | Yes |
| Stainless Steel Interior: | No |
| Tall Tub: | No |
| Cutlery Tray: | No |
| Child Lock: | Yes |
| Control Style: | Split Console |
| Electronic Display: | No |
| ADA Compliant: | No |
| Accepts Panels: | Yes |
| Amps: | 15A |
| Cycles: | 9 |
| Control Type: | Digital |
| Depth: | 22.4375" |
| Height: | 16.09" |
| Width: | 23.4375" |
| Type: | Drawers |
| Total Capacity: | 6 |
| Volts: | 120 Volts |
| Color: | Other |