GE ADT521PGFWS Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | GE |
| SKU: | ADT521PGFWS |
| Specifications | |
| Color Class: | Other |
| Noise Level: | 54 dBA |
| Hertz: | 60Hz |
| Quick Wash: | No |
| series: | Artistry |
| Exterior Width: | 24" |
| Hard Food Disposer: | Yes |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| Stainless Steel Interior: | No |
| Tall Tub: | Yes |
| Cutlery Tray: | Yes |
| Control Style: | Fully Integrated |
| ADA Compliant: | No |
| Accepts Panels: | No |
| Amps: | 7.1 Amps |
| Cycles: | 4 |
| Volts: | 120 Volts |
| Depth: | 24" |
| Height: | 34" |
| Width: | 24" |
| Type: | Built-in |
| Capacity: | 16 Place Settings |
| Energy Star: | Yes |
| Color: | White |