KitchenAid KDFE104DBL Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | KitchenAid |
| SKU: | KDFE104DBL |
| Specifications | |
| Color Class: | Black |
| Status Light: | Yes |
| Soil Sensor: | Yes |
| Noise Level: | 46 dBA |
| Rinse Only Cycle: | Yes |
| Heated Dry: | Yes |
| Adjustable Racks: | Yes |
| Number of Racks: | 2 |
| Filter: | Manual |
| Exterior Width: | 24" |
| Rack Material: | Nylon |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| ADA Compliant: | No |
| Accepts Panels: | No |
| Cycles: | 6 |
| Depth: | 24.75" |
| Height: | 34.5" |
| Width: | 23.875" |
| Capacity: | 14 Place Settings |
| Energy Star: | Yes |
| Color: | Black |