KitchenAid KDFE304DWH Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | KitchenAid |
| SKU: | KDFE304DWH |
| Specifications | |
| Heated Dry: | Yes |
| Rinse Only Cycle: | Yes |
| Color Class: | White |
| Noise Level: | 45 dBA |
| Delay Wash: | Yes |
| Tub Material: | Stainless Steel |
| Number of Racks: | 2 |
| Filter: | Manual |
| Quick Wash: | No |
| Exterior Width: | 24" |
| Hard Food Disposer: | No |
| Rack Material: | Nylon |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| Tall Tub: | Yes |
| Cutlery Tray: | No |
| Control Style: | Full Console |
| ADA Compliant: | No |
| Accepts Panels: | No |
| Cycles: | 6 |
| Depth: | 24.75" |
| Height: | 34.5" |
| Width: | 23.875" |
| Type: | Built In |
| Capacity: | 14 Place Settings |
| Energy Star: | Yes |
| Color: | White |