KitchenAid KUDE50FBSS Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | KitchenAid |
| SKU: | KUDE50FBSS |
| Specifications | |
| Width: | 23.88" |
| Control Style: | Fully Integrated |
| Color Class: | Stainless Steel |
| Stainless Steel Interior: | Yes |
| Cycles: | 5 |
| Depth: | 27.5" |
| Height: | 34.5" |
| Type: | Built-in |
| Total Capacity: | 15 Place Settings |
| Energy Star: | Yes |
| Color: | Stainless Steel |