Miele G4975SCVISF Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Miele |
| SKU: | G4975SCVISF |
| Specifications | |
| Soil Sensor: | Yes |
| Color Class: | Stainless Steel |
| Noise Level: | 46 dBA |
| Delay Wash: | Yes |
| Tub Material: | Stainless Steel |
| Frequency: | 60 Hz. |
| Quick Wash: | Yes |
| Power Cord: | 5-15 Plug |
| series: | Classic |
| Exterior Width: | 24" |
| Hard Food Disposer: | No |
| Cutout Height: | 33.75" |
| Cutout Depth: | 22.4375" |
| Cutout Width: | 23.625" |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| Tall Tub: | Yes |
| Cutlery Tray: | Yes |
| Child Lock: | No |
| Control Style: | Fully Integrated |
| Accepts Panels: | No |
| Amps: | 15 Amps |
| Cycles: | 5 |
| Volts: | 120 Volts |
| Depth: | 22.4375" |
| Height: | 33.688" |
| Width: | 23.563" |
| Type: | Built In |
| Capacity: | 16 Place Settings |
| Color: | Clean Touch Stainless Steel |