Miele G5975SCVI Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Miele |
| SKU: | G5975SCVI |
| Specifications | |
| Accepts Panels: | Yes |
| Color Class: | Panel Ready |
| Noise Level: | 37 dBA |
| Quick Wash: | Yes |
| Exterior Width: | 24" |
| High Temperature Wash: | Yes |
| Hard Food Disposer: | No |
| Delay Start: | No |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| Sensor Clean: | Yes |
| Stainless Steel Interior: | Yes |
| Tall Tub: | Yes |
| Cutlery Tray: | Yes |
| Child Lock: | No |
| Control Style: | Fully Integrated |
| Electronic Display: | Yes |
| ADA Compliant: | No |
| Amps: | 15 Amps |
| Cycles: | 16 |
| Volts: | 120 Volts |
| Control Type: | Touch Sensor |
| Depth: | 22.43" |
| Height: | 33.68" |
| Width: | 23.56" |
| Type: | Built In |
| Capacity: | 16 Place Settings |
| Energy Star: | Yes |
| Color: | Panel Ready |