Summit DW2432 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Summit |
| SKU: | DW2432 |
| Specifications | |
| Hard Food Disposer: | No |
| Color Class: | White |
| Noise Level: | 54 dBA |
| Quick Wash: | No |
| Exterior Width: | 24" |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| Stainless Steel Interior: | Yes |
| Tall Tub: | No |
| Cutlery Tray: | Yes |
| Control Style: | Full Console |
| ADA Compliant: | No |
| Accepts Panels: | No |
| Cycles: | 4 |
| Volts: | 115 Volts |
| Capacity: | 12 Place Settings |
| Depth: | 23.5" |
| Height: | 33" |
| Width: | 23.63" |
| Type: | Built-in |
| Energy Star: | Yes |
| Color: | White |