Viking FDW100 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Viking |
| SKU: | FDW100 |
| Specifications | |
| Noise Level: | 50 dBA |
| Water Softener: | No |
| Cutout Height: | 36" |
| Cutout Depth: | 24" |
| Cutout Width: | 24" |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| Accepts Panels: | Yes |
| Cycles: | 5 |
| Volts: | 115 Volts |
| Depth: | 22.1875" |
| Height: | 35.875" |
| Width: | 23.5625" |
| Type: | Built In |
| Capacity: | 12 Place Settings |
| Energy Star: | Yes |