Apple M7721LLA Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Apple |
| SKU: | M7721LLA |
| Processor | |
| Processor Class: | PowerPC G3 |
| Processor Speed: | 366 MHz |
| Cache Size: | 256 kB |
| Memory | |
| Installed Memory: | 64 MB |
| Maximum Memory: | 320 MB |
| Memory Technology: | SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | Keyboard Touchpad |
| Interface Connection: | A/V (Composite) Audio - Line Out (1/8" Mini) Ethernet - RJ45 Twisted-Pair (XBaseT) FireWire 400/IEEE 1394 - 4 pin USB - Universal Serial Bus 2.0 |
| Slots: | (Not Applicable) |
| Display | |
| Display Size: | 12.1 in |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Display Type: | Active Matrix LCD (TFT) |
| Max Resolution: | 800 x 600 (SVGA) |
| Installed Video Memory: | 8 MB |
| Storage | |
| Included Drives: | CD-ROM |
| Hard Drive Capacity: | 10 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Features | |
| Included Network Card: | Ethernet (10/100 Mbps) |
| Included Devices: | AC Adapter Speakers Modem |
| Battery Life: | 6 hour(s) |
| Energy Star Compliant: | Yes |
| Software | |
| Operating System: | Mac OS 9 |
| Dimensions | |
| Height: | 29.4 cm |
| Width: | 34.4 cm |
| Depth: | 4.6 cm |
| Weight: | 3 kg |
| Additional Specifications | |
| CD-ROM Read Speed: | 24 X (CD CD-R) |
| Video Integration: | Card |