

FEATURES:Brand New Laptop Silicon Keyboard Skin Protector for Apple Laptop A new concept to keep laptop safe Keyboard Protector made of durable flexible silicone material. Provide ultra comfortable feeling for your typing Keyboard Skin can diminish the sound of keyboard Keyboard Protector protect your laptop against everyday hazardous element that may get in between the keys like dust, food particles, insects and liquid. Keyboard Skin prevents keyboards keys from general wear and tear caused by everyday use, washable and easy to remove. Compatible With Mac MacBook Air MacBook Pro MC373LL-A MacBook MB062LL-A MacBook Pro MA895LL-A MacBook MB404LL-A MacBook Pro MC374LL-A MacBook Pro MB991LL-A MacBook MC516LL-A MacBook Pro MB133LL-A MacBook MB466LL-A MacBook MB467LL-A Macbook Pro MC700LL-A MacBook MB063LL-B MacBook MB062LL-B MacBook MA699LL-A MacBook MA701LL-A MacBook MB061LL-A MacBook Pro MC375LL-A MacBook Mid 2010 MacBook MA254LL-A MacBook Pro MB990LL-A MacBook Air MB543LL-A MacBook Late 2009 MacBook MB402LL-A MacBook Early 2009 MacBook Pro MB986LL-A MacBook MA700LL-A iBook G4 M9426LL-A MacBook MB403LL-A MacBook Mid 2009 MacBook Air MB940LL-A Macbook Pro MC725LL-A MacBook Pro MC118LL-A MacBook Pro MB134LL-A Macbook Pro MC724LL-A PowerBook G4 M9677LL-A iBook G4 M9848LL-A MacBook MA472LL-A iBook G4 M9846LL-A PowerBook G4 M8760LL-A iBook G4 M9164LL-A MacBook Pro MA896LL-A MacBook Pro MA897LL-A iBook M8600LL-A MacBook Air MC234LL-A MacBook Pro MC226LL-A MacBook MB061LL-B MacBook Air MC233LL-A PowerBook G4 M9969LL-A PowerBook
| Basic Info |
| Brand: | Apple |
| SKU: | M8600LLA |
| Processor |
| Processor Class: | PowerPC G3 |
| Processor Speed: | 600 MHz |
| Cache Size: | 512 kB |
| Bus Speed: | 100 MHz |
| Memory |
| Installed Memory: | 128 MB |
| Maximum Memory: | 640 MB |
| Memory Technology: | SDRAM |
| System |
| Input Devices: | Keyboard Touchpad |
| Interface Connection: | Audio - Headphone Out (1/8" Mini) Ethernet - RJ45 Twisted-Pair (XBaseT) Firewire - IEEE1394 Serial - RJ11 Modular (Phone/Telco) USB - Universal Serial Bus "A" Video - 15 pin High-Density D-shell (VGA) Video - TV Out (RCA Jack) |
| Display |
| Display Size: | 12.1 in |
| Display Type: | Active Matrix LCD (TFT) |
| Max Resolution: | 1024 x 768 (XGA) |
| Installed Video Memory: | 16 MB |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Storage |
| Included Drives: | CD-ROM Hard Drive |
| Hard Drive Capacity: | 20 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 1 |
| Features |
| Included Network Card: | Ethernet (10/100 Mbps) |
| Included Devices: | AC Adapter Battery Charger Modem Power Cord Speakers Status Display Volume Control |
| Battery Life: | 5 hour(s) |
| Energy Star Compliant: | Yes |
| Software |
| Operating System: | Mac OS 9 Mac OS X |
| Dimensions |
| Height: | 1.35 in |
| Width: | 11.2 in |
| Depth: | 9.06 in |
| Weight: | 4.9 lbs |
| Additional Specifications |
| Bus Speed: | 100 MHz |
| Dimensions: | 1.35" Height x 11.20" Width x 9.06" Depth |
| Video Memory: | 16 MB |
Apple MB990LLAApple M8599LLC