Apple MA464LLA Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Apple |
| SKU: | MA464LLA |
| Processor | |
| Cache Size: | 2 MB |
| Processor Speed: | 2 GHz |
| Memory | |
| Maximum Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Installed Memory: | 1 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | Track Pad |
| Interface Connection: | 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x IEEE 1394a - FireWire 1 x RJ-45 Network 1 x Mini-phone S/PDIF/Headphone 1 x Mini-phone S/PDIF/Audio In 1 x DC Power Input 1 x DVI |
| Slots: | ExpressCard/34 |
| Display | |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Display Type: | Active Matrix LCD (TFT) |
| Max Resolution: | 1440 x 900 |
| Installed Video Memory: | 256 MB |
| Video Chipset: | ATI MOBILITY RADEON X1600 |
| Display Size: | 15.4 in |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD±R/±RW |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Hard Drive Capacity: | 100 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3ab IEEE 802.11b/g Bluetooth 2.0 |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 4.5 hour(s) |
| Green Compliance: | Yes |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1" Height x 14.10" Width x 9.60" Depth |
| Weight: | 5.60 lbs |
| Height: | 1 in |
| Width: | 14.1 in |
| Depth: | 9.6 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 667 MHz |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Video Bus: | PCI Express x16 |
| Video Integration: | Card |
| Dimensions: | 1" Height x 14.10" Width x 9.60" Depth |
| Video Memory: | 256 MB |