

Mac MacBook MB402LL-A MA254LL-A MB404LL-A Pro MB134LL-A MB062LL-A Magenta Silicone Keyboard Skin Cover / Protector .This Magenta Silicone Keyboard Skin Cover / Protector Cover is for you to use to protect your laptop keyboard.FEATURES: Easy to install and take off. Custom fit your laptop keyboard. Made of high quality silicone material, durable and smooth, which will give good protection Slim and light weight, adds no bulk feeling to your device Helps to protect against dust, water and surface damage. SPECIFICATIONS: Product Weight: 3 ozProduct Color: Magenta Material: Lightweight high-quality suiliconeCompatible With Mac Macbook Pro MC700LL-A MacBook Air MacBook MB063LL-A MacBook Pro MC373LL-A MacBook Pro MA896LL-A MacBook MB403LL-A MacBook Pro MA895LL-A MacBook Mid 2010 MacBook Late 2009 MacBook Pro MB133LL-A MacBook MB061LL-A MacBook MA699LL-A MacBook MB402LL-A MacBook MA254LL-A MacBook MB404LL-A MacBook Pro MB134LL-A MacBook MB062LL-A MacBook MA701LL-A MacBook MA700LL-A MacBook Mid 2009 MacBook Pro MC374LL-A MacBook MB466LL-A MacBook MB467LL-A Macbook Pro MC724LL-A Macbook Air MC503LL-A MacBook Air MC234LL-A MacBook Air MB543LL-A MacBook Early 2009 MacBook MA255LL-A MacBook MB062LL-B MacBook MB061LL-B MacBook Air MC233LL-A MacBook Pro MC372LL-A MacBook Pro MC118LL-A MacBook MA472LL-A MacBook MB063LL-B MacBook Pro MB470LL-A MacBook Pro MC371LL-A MacBook Pro MB471LL-A Macbook Air MC504LL-A MacBook Pro MB990LL-A MacBook Air MB940LL-A MacBook Pro MB991LL-A MacBook Pro MB985LL-A MacBook Pro MC375LL-A MacBook Pro MB986LL-A
| Basic Info |
| Brand: | Apple |
| SKU: | MB940LLA |
| Processor |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo Mobile |
| Processor Speed: | 1.86 GHz |
| Cache Size: | 6 MB |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Memory |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR3 |
| Display |
| Display Size: | 13.3 in |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Display Type: | LCD Display w/ Glossy Screen & LED Backlight |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | NVIDIA GeForce 9400M |
| Storage |
| Solid State Drive Capacity: | 128 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Included Drives: | Not Applicable |
| Hard Drive Capacity: | Not Included |
| Features |
| Included Network Card: | Wireless Ethernet - IEEE802.11 Draft N |
| Battery Life: | 4.5 hour(s) |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Green Compliance: | Energy Star EPEAT Gold |
| Software |
| Operating System: | Mac OS X v10.5 (Leopard) |
| Dimensions |
| Height: | 0.76 in |
| Width: | 12.8 in |
| Depth: | 8.94 in |
| Weight: | 3 lbs |
| Dimensions: | 0.76" Height x 12.80" Width x 8.94" Depth |
| System |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | Trackpoint |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x Mini-phone Audio Out 1 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x DisplayPort |
| Additional Specifications |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 0.76" Height x 12.80" Width x 8.94" Depth |
| Video Memory: | 256 MB Shared |
Apple MB990LLAApple M7698LLA