Asus 1005HAEU2XBK Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | 1005HAEU2XBK |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel |
| Memory | |
| Maximum Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Netbook PC |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x RJ-45 Network 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x Mini-phone Microphone 1 x Mini-phone Headphone |
| Slots: | Secure Digital High Capacity (SDHC) MultiMediaCard (MMC) |
| Display | |
| Display Size: | 10.1 in |
| Display Type: | LED Backlight |
| Max Resolution: | 1024 x 600 |
| Storage | |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Ethernet |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes |
| Dimensions | |
| Height: | 1.4 in |
| Width: | 10.3 in |
| Depth: | 7 in |