Asus 1005HAGBU1XBK Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | 1005HAGBU1XBK |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Atom |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Netbook |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input |
| Display | |
| Display Size: | 10.10 in |
| Storage | |
| Included Drives: | Not Applicable |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Software | |
| Operating System: | Windows XP Professional |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 533 MHz |