Asus 1008HAPU17WT Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | 1008HAPU17WT |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.66 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | MultiMediaCard (MMC) Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Display Size: | 10.1 in |
| Max Resolution: | 1024 x 600 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Solid State Drive Capacity: | No |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 6 Hour |
| Dimensions | |
| Height: | 1 in |
| Width: | 10.3 in |
| Depth: | 7 in |
| Weight: | 2.43 lbs |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 667 MHz |
| Dimensions: | 1.01" Height x 10.31" Width x 7" Depth |
| Video Memory: | Shared |