Asus 90NB04U8M02860 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | 90NB04U8M02860 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.86 GHz |
| Memory | |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Installed Memory: | 4 GB |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad Touch Screen Yes |
| Slots: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) MultiMediaCard (MMC) |
| Display | |
| Display Size: | 11.6 in |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Number of Cells: | 3-cell |
| Battery Life: | 5 Hour |
| Dimensions | |
| Height: | 1.2 in |
| Width: | 11.9 in |
| Depth: | 7.9 in |
| Weight: | 3 lbs |