Asus B80AA2 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | B80AA2 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2 GHz |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 2 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook PC |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | ExpressCard MultiMediaCard (MMC) Memory Stick Memory Stick PRO miniSD Card Memory Stick Duo Memory Stick PRO Duo Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 14.1 in |
| Display Type: | Color Shine |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel GMA X4500HD |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/?R/?RW |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Green Compliance: | RoHS |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business Downgrade to Windows XP Professional |
| Dimensions | |
| Weight: | 5.42 lbs |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 13.4 in |
| Depth: | 9.6 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |