Asus EBXB202BLKX0169 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | EBXB202BLKX0169 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Atom |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Nettop |
| Interface Connection: | 2 x 4-pin Type A USB Front 2 x 4-pin Type A USB Rear 1 x Mini-phone Microphone Front 1 x Mini-phone S/PDIF/Headphone Combo Front 1 x RJ-45 Network Rear 1 x Mini-phone Audio Out Rear |
| Display | |
| Video Chipset: | Intel Graphic Media Accelerator 950 |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 533 MHz |