Asus K40IJE1B Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | K40IJE1B |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Slots: | Secure Digital (SD) Card MultiMediaCard (MMC) Memory Stick |
| Display | |
| Display Size: | 14 in |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Solid State Drive Capacity: | No |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.4 in |
| Width: | 13.6 in |
| Depth: | 9.8 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Dimensions: | 1.40" Height x 13.58" Width x 9.80" Depth |
| Video Memory: | Shared |