Asus R510CAOB01BDH Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | R510CAOB01BDH |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Celeron |
| Processor Speed: | 1.50 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | Touch Screen No |
| Display | |
| Display Size: | 15.6 in |
| Display Type: | LED Backlight |
| Video Chipset: | Intel HD Graphics |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11b/g/n |
| Green Compliance: | RoHS |
| Software | |
| Operating System: | Windows 8 |