Asus UL30VTX1 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | UL30VTX1 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.30 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | Memory Stick Memory Stick PRO MultiMediaCard (MMC) Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 13.3 in |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 11 Hour |
| Number of Cells: | 8-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 2.5 in |
| Width: | 32.2 in |
| Depth: | 23.3 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Video Memory: | 512 MB |