Asus UX32ADB51 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | UX32ADB51 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i5 |
| Processor Speed: | 1.70 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Ultrabook |
| Interface Connection: | 3 x USB 3.0 HDMI Yes VGA Yes Audio Line Out Yes |
| Slots: | Secure Digital (SD) Card MultiMediaCard (MMC) |
| Display | |
| Display Size: | 13.3 in |
| Display Type: | LED Backlight |
| Video Chipset: | Intel HD 4000 |
| Storage | |
| Solid State Drive Capacity: | 24 GB |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11a/b/g/n Gigabit Ethernet Bluetooth 4.0 |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader No Built-In Webcam Yes Keyboard Backlight Yes |
| Green Compliance: | RoHS |
| Software | |
| Operating System: | Genuine Windows 7 Home Premium |
| Dimensions | |
| Height: | 0.7 in |
| Width: | 12.8 in |
| Depth: | 8.8 in |
| Weight: | 3.19 lbs |
| Additional Specifications | |
| Video Memory: | Shared |
| Parent Retsku: | B008PO7MY0 |