Dell 4643145 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Dell |
| SKU: | 4643145 |
| Memory | |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Installed Memory: | 2 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Interface Connection: | 1 x IEEE 1394 - FireWire 1 x Docking 4 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x DisplayPort Digital Audio/Video 1 x RJ-45 Network 1 x eSATA 1 x Mini-phone Audio Out 1 x Mini-phone Microphone 1 x DC Power Input 1 x 8-pin Powered USB |
| Slots: | PC Card ExpressCard/54 Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel GMA 4500MHD |
| Display Size: | 15.4 in |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD±R/±RW |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi IEEE 802.3ab IEEE 802.11n |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes |
| Green Compliance: | RoHS Energy Star EPEAT Gold |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.30" Height x 14.10" Width x 10.10" Depth |
| Height: | 1.3 in |
| Width: | 14.1 in |
| Depth: | 10.1 in |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.53 GHz |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.30" Height x 14.10" Width x 10.10" Depth |