Dell 4685926 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Dell |
| SKU: | 4685926 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i5 |
| Processor Speed: | 2.26 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 4 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x eSATA/USB Combo 1 x Mini-phone Microphone 1 x Mini-phone Headphone 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x HDMI Digital Audio/Video 1 x IEEE 1394 - FireWire 1 x DC Power Input |
| Slots: | ExpressCard/34 |
| Display | |
| Display Size: | 17.3 in |
| Display Type: | LED Backlight |
| Video Chipset: | nVIDIA GeForce GT330M |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Bluetooth Bluetooth 2.1 |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Green Compliance: | Energy Star |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Home Premium |
| Dimensions | |
| Height: | 1.4 in |
| Width: | 16.2 in |
| Depth: | 10.7 in |
| Additional Specifications | |
| Video Memory: | 1 GB |